Rekosz LIVE!

Spotkajmy się na żywo… zorganizuj spotkanie!

Dla kogo: raczej dla dojrzałego czytelnika (17-100 lat).

Ile to trwa: około 1,5-2 godz.

Ilość uczestników: do 50-60 osób.

Zaplecze techniczne: ekran, rzutnik i nagłośnienie, do którego można podłączyć laptop.

Do przygotowania:

Opis:
Czy masz problemy ze stosowaniem i/lub egzekwowaniem przepisów dotyczących ochrony wizerunku i danych osobowych? W takim razie zapraszam do zorganizowania warsztatowego szkolenia pt.: „Ochrona wizerunku a RODO”, dzięki któremu rozwieją się wszelkie niejasności związane z tymi dwoma zagadnieniami, a Ty i Twoi współpracownicy zapomnicie o wyrażeniu „interpretacja prawa”.

W ramach spotkania omówimy nie tylko najważniejsze założenia ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o ochronie danych osobowych, ale także na czym polega istota umowy o dzieło, umowy zlecenia oraz jakie są granice stosowania ochrony wizerunku i danych osobowych. Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Was pytania.

Zapytaj o szczegóły i pełny scenariusz imprezy!

O mnie

Dariusz Rekosz (1970) - pisarz i animator kultury. Z wykształcenia informatyk, specjalista ds. turystyki i ekonomista.

Swoją przygodę z literaturą rozpocząłem w roku 2005 od serii książek detektywistycznych, pisanych z myślą o młodych czytelnikach, które szybko zdobyły popularność i pozwoliły mi zagościć wśród plejady autorów tego gatunku. Zdobyta przeze mnie w roku 2008 nagroda grand prix w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne utwierdziła mnie w przekonaniu, że potrafię także pisać dla dorosłych. Stąd na liście wydanych przeze mnie książek znajdziecie popularne thrillery, chociażby takie, jak: Zamach na Muzeum Hansa Klossa czy Sanktuarium śmierci.

Obracając się w kręgach aktorów i producentów, zacząłem pisać słuchowiska radiowe oraz scenariusze filmowe. Jeden z nich, stworzony na podstawie mojej książki Szyfr Jana Matejki ma dużą szansę na ekranizację. Podobnie ma się rzecz z pozycją Skarb królów, która powstała na podstawie... treatmentu scenariusza filmowego. Byłem animatorem kultury w Muzeum Hansa Klossa, prowadziłem imprezy masowe między innymi na Kopcu Kościuszki w Krakowie oraz w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Jestem często proszony o przygotowanie i prowadzenie różnych wydarzeń kulturalnych - od Polic do Krosna i od Gdyni do Jeleniej Góry. Wszystko to sprawiło, że dwukrotnie - w roku 2010 oraz 2015 - zostałem doceniony przez prezydenta miasta i otrzymałem z jego rąk nagrodę za upowszechnianie kultury.

Dzięki wydanym książkom mogę poznawać nowych ludzi, spotykać się z czytelnikami w całym kraju, a także za granicą, lecz przede wszystkim kreować lokalne i ogólnopolskie wydarzenia kulturalne. Na liście moich dobrych znajomych, do których w każdej chwili mogę zatelefonować, znajduje się mnóstwo popularnych aktorów, prezenterów telewizyjnych, producentów filmowych, ludzi sztuki, uznanych twórców i artystów scenicznych, a nawet... Miss Polonia.