Rekosz LIVE!

Spotkajmy się na żywo… zorganizuj spotkanie!

Spotkania dzienne

>Jeżeli chcecie spotkać się z Prawdziwym Dżentelmenem oraz poznać kulisy życia Gwiazd międzywojennego Kina, to talk-show ze Stanisławem Janickim jest właśnie dla Was! Pan Staszek, z wrodzoną charyzmą i gawędziarskim zacięciem, opowie nie tylko o dwudziestce najznamienitszych aktorów tamtego okresu, ale zaprezentuje także uznane marki i produkty, które przetrwały próbę czasu i których używamy do dziś. Będzie również o autobiograficznej książce pana Stanisława... Jednym słowem - będzie się działo!

>Czy masz problemy ze stosowaniem i/lub egzekwowaniem przepisów dotyczących ochrony wizerunku i danych osobowych? W takim razie zapraszam do zorganizowania warsztatowego szkolenia pt.: "Ochrona wizerunku a RODO", dzięki któremu rozwieją się wszelkie niejasności związane z tymi dwoma zagadnieniami, a Ty i Twoi współpracownicy zapomnicie o wyrażeniu "interpretacja prawa". W ramach spotkania omówimy nie tylko najważniejsze założenia ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o ochronie danych osobowych, ale także na czym polega istota umowy o dzieło, umowy zlecenia oraz jakie są granice stosowania ochrony wizerunku i danych osobowych. Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Was pytania.

>Skromny, pracowity, nie szukający poklasku, sympatyczny i ciepły - tak w skrócie można opisać Antoniego Piechniczka, który w roku 1982 na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, rozgrywanych w Hiszpanii, jako selekcjoner doprowadził naszą reprezentacyjną drużynę do III miejsca. Z tamtego okresu słynna stała się piosenka Bohdana Łazuki "Entliczek-pentliczek, co zrobi Piechniczek", która na stałe weszła do kanonu polskiej pop-kultury, a także życia codziennego. O kulisach wydarzenia z '82 oraz o swoim życiu prywatnym i zawodowym, pan Antoni chętnie opowie w czasie wyjątkowego spotkania, na które możecie nas zaprosić nawet dziś. Będzie również o książce "Piechniczek - tego nie wie nikt".

Sławek Łosowski postanowił stawić czoło powielanym przez media i nieprawdziwym informacjom na temat zespołu Kombi. Rozmawiając z Wojtkiem „Korzeniem” Korzeniewskim opowiedział całą historię swojego (nie tylko muzycznego) życia, demaskując imitatorów, podszywających się pod Kombi, przy sprytnym dodaniu drugiej literki „i” na końcu nazwy zespołu. O tym wszystkim dowiecie się z książki „Kombi – słodkiego miłego życia – prawdziwa historia”, oraz w czasie wyjątkowego spotkania, podczas którego będzie można porozmawiać nie tylko o znanych i lubianych przebojach, ale także o... pierwszej w Polsce elektronicznej perkusji.

>Lubicie zagadki, które trzeba rozwiązywać w terenie? W takim razie trafiliście pod właściwy adres! Zlecając wykreowanie Terenowej Gry Miejskiej umożliwicie uczestnikom poznanie Waszej miejscowości i zapewnicie im świetną zabawę, trwającą czasami nawet kilka godzin. Tajne hasła, szczegóły zabudowań, niuanse terenu - to wszystko zostanie wykorzystane, żeby uczestnicy Gry zamienili się w terenowych detektywów i dotarli do celu zabawy.

"Mein Kampf", "Czerwony Kapturek", "O obrotach sfer niebieskich", "Talmud" oraz "Lolita" - co łączy te książki? Nie uwierzycie, ale każda z nich w pewnym czasie, w określonym miejscu na naszej planecie była książką... ZAKAZANĄ! Jeżeli chcecie poznać pikantne szczegóły dotyczące cenzury 30 znanych na całym świecie tytułów, to koniecznie musicie zorganizować spotkanie, w czasie którego przekonacie się, że czasami nawet drobny niuans mógł przekreślić możliwość sięgnięcia po wydawałoby się niewinną treść.

Jeżeli uważacie, że język polski nie ma przed Wami jakichkolwiek tajemnic, jeżeli polska ortografia nie sprawia Wam żadnych trudności, jeżeli czujecie się na siłach, żeby zmierzyć się z innymi - to znaczy, że trafiliście pod właściwy adres! Razem czy osobno, wielką czy małą literą, przez "ch" czy samo "h" - jak to się piszę? Unikatowy tekst, wielkie emocje, a przede wszystkim - ZNAKOMITA ZABAWA - to atuty opracowanego i prowadzonego przeze mnie dyktanda. UWAGA! W czasie, gdy jury sprawdza prace uczestników - bawimy się przy Magii Słowa!

„Lord John McCawley został zamordowany w swojej rodzinnej posiadłości, a z jego sejfu skradziono ponad pięć milionów funtów. Lekarz stwierdził, że przestępstwa dokonano między godziną 1:00 a 2:00 w nocy. Wysłuchaj raportu detektywa Malinowskiego, sporządź notatki i na ich podstawie rozwiąż zadanie, które umożliwi Ci wskazanie sprawcy…” – jednym słowem - wczuj się w rolę śledczego i zdobądź główną nagrodę! UWAGA! Opcja specjalna - współprowadzącym Turniej może być Bronisław Cieślak.

Babka-zielarka w serialu "Ranczo" (z miejscowości Wilkowyje) oraz prowadząca szpitalny bufet w Leśnej Górze (w serialu "Na dobre i na złe") - to tylko dwie spośród wielu charakterystycznych ról, w które wcieliła się Grażyna Zielińska - sceniczny wulkan i niesamowita gawędziarka! Zaproście nas do siebie, a zobaczycie, jak z wrodzoną sobie swadą, opowie o początkach teatralnej i filmowej kariery, o przygodzie z Adamem Hanuszkiewiczem, o naborze do serialowej obsady oraz o kulisach powstawania spektakli i produkcji telewizyjnych. Zaproponuje Wam także mini-warsztaty aktorskie i zdradzi kulisy swojego prywatnego życia.

Izabela Trojanowska – kojarzona przede wszystkim ze sceną muzyczną i ekranem telewizora. Wykonawczyni wielu przebojów, nagrywanych w stylu pop (czasami pop-rock), odtwórczyni roli Moniki Ross-Nawrot w serialu „Klan”. Pochodzi z Olsztyna, ale – co ciekawe – pierwszą nagrodę wokalną wyśpiewała w… Chorzowie, na Festiwalu Pieśni Sakralnej „Sacrosong”. Występowała również w Opolu, Zielonej Górze i Sopocie. Koncertowała i nagrywała studyjne płyty z Budką Suflera, Tadeuszem Nalepą oraz zespołem Mafia. Wydała: sześć płyt długogrających, pięć kompilacji i dwanaście singli, z czego już pierwszy z nich otrzymał status Złotej Płyty. Od roku 1997 nieprzerwanie występuje w jednym z najchętniej oglądanych polskich seriali – „Klan”. Zagrała także m.in. w filmach: „Kariera Nikodema Dyzmy”, „07 zgłoś się” oraz „Blisko, coraz bliżej”. Mówi o sobie: „nigdy nie chciałbym, żeby ktoś powiedział, że jestem najlepszą piosenkarką wśród aktorek i najlepszą aktorką wśród piosenkarek.” A jak jest naprawdę? Przekonajcie się sami!

Znany najbardziej dzięki roli porucznika Sławomira Borewicza, w serialu "07 zgłoś się" (reż. Krzysztof Szmagier), chociaż debiutował przed kamerą jako inżynier Bogdan Zawada ("Znaki szczególne"). Dlaczego telewizja zamieniła kolejność wyświetlania tych dwóch filmów? Skąd wzięło się imię i nazwisko najbardziej rozpoznawalnego funkcjonariusza MO z czasów PRL-u? Jakie były kulisy powstawania "07"? A także czy łatwo jest napisać książkę o kultowym serialu telewizyjnym? Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w czasie brawurowego spotkania z Bronisławem Cieślakiem oraz Piotrem K. Piotrowskim, autorem pozycji "07 zgłasza się - opowieść o serialu". Będzie też o prywatnym życiu pana Sławka, o filmie "Wściekły", o Malanowskim i o cenzurze. Pokażemy mnóstwo prezentacji i fragmentów filmów. Dobra zabawa - GWARANTOWANA!

Karierę rozpoczynał w serialu "Stawka większa niż życie", grając w odcinku "Akcja LIŚĆ DĘBU" ukrywającego się u Tomali Polaka. Później były role u Kazimierza Kutza oraz epizody w "Blisko, coraz bliżej". Jednak Marian Dziędziel nie jest wyłącznie aktorem "śląskim". Zagrał genialne role w wielu serialach telewizyjnych oraz na deskach teatralnych. Znany z filmów Wojciecha Smarzowskiego (m.in. "Wesele", "Dom zły", "Drogówka"). Znakomicie wciela się w postacie o skomplikowanej osobowości, a gra tak, że aż ciarki biegają po plecach. Jego głęboki głos powalana na kolana. Jeżeli chcecie się o tym przekonać, zaproście nas na pełne niespodzianek spotkanie...

Pochodzi z Gorlic, ale od wielu lat mieszka w swoim ukochanym Krakowie. Zdobyła tytuł Miss Polonia 1992 oraz III wicemiss w konkursie Miss World. Została Miss Świata Studentek w 1993, a później... piastowała funkcję sekretarza prasowego premiera Waldemara Pawlaka. Pod szyldem własnej firmy - ProMiss - produkowała programy na zlecenie telewizji Polsat. Przez 10 lat wydawała „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”, a od 2007 zajęła się produkcją autorskiego programu „Ewa gotuje”. Napisała i wydała kilka książek kulinarnych. Ciekawe życie osobiste pani Ewy przeplata się z kolejnymi wyzwaniami zawodowymi. Uwielbia góry - polskie i... afrykańskie. Jeżeli chcielibyście poznać (i zobaczyć) tę uroczą osóbkę - koniecznie musicie zorganizować spotkanie z jej udziałem!

Krzysiek Skiba to nietuzinkowy twórca, który zasłynął nie tylko z występów w pop-rockowym zespole Big Cyc, ale także jako: felietonista, showman, satyryk, aktor, prezenter, publicysta, a także autor książek. Jedna z nich nosi tytuł "Komisariat naszym domem - pomarańczowa historia" i jest zapisem działań, jakie Krzysztof prowadził w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Działania te miały na celu walkę z ustrojem "na wesoło". Określono je mianem happeningów i podpisano dwoma słowami: "Pomarańczowa Alternatywa". Jeżeli do tej pory nie gościliście u siebie Skiby i nie słyszeliście, jak opowiada o tamtych czasach, to zapraszam do skorzystania z możliwości zorganizowania spotkania, w czasie którego nie tylko porozmawiamy o Pomarańczowej Alternatywie, ale także pokażemy dwuczęściowy film pt.: "Byłem figurantem SB".

Właściwie Iwona Katarzyna Pawlak. I daj, Panie Boże, każdemu (każdej) taki debiut! Po raz pierwszy mogliśmy ją oglądać na ekranach naszych telewizorów w roku 1986, gdy wcieliła się w niezapomnianą rolę Justyny Orzelskiej, w serialu Zbigniewa Kuźmińskiego "Nad Niemnem" (zrealizowanego na podstawie powieści Elizy Orzeszkowej). Zagrała tam u boku Adama Marjańskiego, ale także Janusza Zakrzeńskiego i Jacka Chmielnika. O tej, ale także o innych rolach Kasi będziemy opowiadać w czasie nietuzinkowego i bardzo ciepłego spotkania, w czasie którego dowiecie się także: jakie miejsca lubi odwiedzać, jakie potrawy lubi jadać i co dały jej pobyty na końcu świata - w Australii i Nowej Zelandii.

Zagrała w najbardziej znanych i popularnych polskich serialach - m.in. w: "M jak Miłość", "Na dobre i na złe", "Miodowe lata", "Matki, żony i kochanki", "Klan", "13 posterunek", "Dom", "W labiryncie", "Blisko, coraz bliżej", "Rodzina Połanieckich", "Lalka", "Noce i dnie", "Dyrektorzy", "Stawiam na Tolka Banana", "Przygody psa Cywila". Wykreowała wspaniałe role w wielu filmach fabularnych i spektaklach teatralnych. Posiada jeden z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych głosów - dzięki temu często występuje w radiu i w rolach dubbingowych. Znakomicie czuje się w kabarecie, ale najbardziej lubi grać... złe postacie. Jeżeli chcielibyście poznać bliżej panią Teresę, to trafiliście pod właściwy adres. Ponad godzinne spotkanie talk-show, przeplatane mnóstwem niespodziankowych materiałów multimedialnych umożliwi wam zaznajomienie się z jej bogatym dorobkiem zawodowym i niemniej ciekawym życiem osobistym.

Urodził w dniu podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Jak sam mówi - fakt ten zaważył na jego dalszym życiu. Edward Linde-Lubaszenko, to jeden z czołowych polskich aktorów, rozpoznawalny i lubiany przez kilka pokoleń. Zagrał w ponad siedemdziesięciu filmach, m.in. w: „Psy”, „Piłkarski poker”, „Poranek kojota”, „E=mc2″, „Kroll”, „Lista Schindlera”, „Młode wilki”, „Tajemnica twierdzy szyfrów” oraz „Złoty środek”. Miał również swój epizod w serialu „Stawka większa niż życie”. Jest nietuzinkową osobowością, za którą stoją niecodzienne dokonania, a także szereg anegdot z planu filmowego. Jeżeli chcecie poznać niesamowite i pełne dramatyzmu przeżycia znanego aktora, wysłuchać wiele przejmujących opowieści, śmiać i wzruszać jednocześnie - koniecznie musicie zorganizować spotkanie z panem Edwardem!

Jeżeli potrzebujecie oprawy muzycznej z prawdziwego zdarzenia - trafiliście pod właściwy adres! Queens of Violins to oprawa muzyczna imprez okolicznościowych, takich jak: bankiety, konferencje, sympozja, targi, spotkania firmowe, integracyjne i promocyjne, śluby, wesela, pokazy mody, uroczystości jubileuszowe, wydarzenia sportowe. Grają na skrzypcach elektrycznych albo akustycznych. Musicie to zobaczyć na żywo! Vivaldi, Mozart, Bach, Beethoven oraz klasyka muzyki filmowej i rozrywkowej!

Jak nauczyć się BUDOWAĆ OPOWIEŚĆ? Jak bezbłędnie wykorzystywać przymiotniki? W jaki sposób kreować otoczenie i bohaterów? Jak umiejętnie panować nad dialogami? Który gatunek literacki wybrać, żeby stworzyć "dzieło swojego życia"? Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w czasie wielce interesującego (i intrygującego) spotkania, które nosi tytuł "Warsztaty literackie". W programie sporo dobrej zabawy, zgadywanek i konkursów...

Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co to jest alfabet? Jak szyfrować i rozszyfrowywać zwykły tekst? A nawet jak zakodować list do swojej koleżanki? To spotkanie jest właśnie dla Was! Prowadzący wyjaśni Wam niemal wszystkie niuanse teorii kodowania, pokaże znane i nieznane hasła, a także zabierze w świat literaturowych zagadek.

>Kim jest panczenista? W jakiej dyscyplinie sportowej używa się stacjonaty? A co to takiego rydeberger? Ile waży kula, którą pchają mężczyźni, żeby zdobyć jak najlepszy wynik? Gdzie i kiedy narodził się sport? I jakie znamy jego odmiany? Na te i na wiele innych pytań odpowiemy w czasie brawurowego spotkania, dotyczącego istoty sportu. Nawiążemy również do literatury sportowej, a całość zakończymy quizem. Dla najlepszych - jeżeli nie złoty medal, to z pewnością nagrody-niespodzianki.

O mnie

Dariusz Rekosz (1970) - pisarz i animator kultury. Z wykształcenia informatyk, specjalista ds. turystyki i ekonomista.

Swoją przygodę z literaturą rozpocząłem w roku 2005 od serii książek detektywistycznych, pisanych z myślą o młodych czytelnikach, które szybko zdobyły popularność i pozwoliły mi zagościć wśród plejady autorów tego gatunku. Zdobyta przeze mnie w roku 2008 nagroda grand prix w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne utwierdziła mnie w przekonaniu, że potrafię także pisać dla dorosłych. Stąd na liście wydanych przeze mnie książek znajdziecie popularne thrillery, chociażby takie, jak: Zamach na Muzeum Hansa Klossa czy Sanktuarium śmierci.

Obracając się w kręgach aktorów i producentów, zacząłem pisać słuchowiska radiowe oraz scenariusze filmowe. Jeden z nich, stworzony na podstawie mojej książki Szyfr Jana Matejki ma dużą szansę na ekranizację. Podobnie ma się rzecz z pozycją Skarb królów, która powstała na podstawie... treatmentu scenariusza filmowego. Byłem animatorem kultury w Muzeum Hansa Klossa, prowadziłem imprezy masowe między innymi na Kopcu Kościuszki w Krakowie oraz w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Jestem często proszony o przygotowanie i prowadzenie różnych wydarzeń kulturalnych - od Polic do Krosna i od Gdyni do Jeleniej Góry. Wszystko to sprawiło, że dwukrotnie - w roku 2010 oraz 2015 - zostałem doceniony przez prezydenta miasta i otrzymałem z jego rąk nagrodę za upowszechnianie kultury.

Dzięki wydanym książkom mogę poznawać nowych ludzi, spotykać się z czytelnikami w całym kraju, a także za granicą, lecz przede wszystkim kreować lokalne i ogólnopolskie wydarzenia kulturalne. Na liście moich dobrych znajomych, do których w każdej chwili mogę zatelefonować, znajduje się mnóstwo popularnych aktorów, prezenterów telewizyjnych, producentów filmowych, ludzi sztuki, uznanych twórców i artystów scenicznych, a nawet... Miss Polonia.