Rekosz LIVE!

Spotkajmy się na żywo… zorganizuj spotkanie!

Spotkania nocne

>Czy znasz szlacheckie (rycerskie) herby? Czy wiesz, jak z giermka stać się księciem? Czy wiesz, jak uszyć płaszcz Wielkiego Mistrza? Czy chciałbyś zaprojektować średniowieczny dukat? Czy znasz Galla Anonima? Czy uważasz się za miediewistę? Na te i na wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź podczas fascynującej Nocy ze Średniowieczem, podczas której będziesz mógł także rozszyfrować tajne hasło poruszając się tuż po północy... w terenie!

>Autorzy i autorki, komedie i kryminały, tytuły i cytaty - wszystko to na wesoło i ze szczyptą tajemnicy. Uczestnicy wyjątkowej Nocy z Książką rozwiążą kilkanaście zakręconych zagadek, stworzą własny, ozdobny inicjał, wybiorą się w podróż dookoła świata, żeby zobaczyć, jak wyglądają książki w innych krajach, a nawet napiszą coś... przy pomocy własnego ciała. Dobra zabawa – GWARANTOWANA! A oprócz tego - minimum dziesięć godzin, spędzonych w nocy między bibliotecznymi regałami. Będzie się działo!

>Poznaj greckich Bogów (i Boginie), ułóż Zodiak, zmierz się z dwunastoma pracami Heraklesa, broń jabłek w ogrodzie Hesperyd, zrób swoją własną (GRECKĄ!) wizytówkę, rozwiąż zadanie z Koniem Trojańskim, zrób Nić Ariadny, zbuduj skrzydła Dedala i Ikara oraz... WYPRAW SIĘ PO ZŁOTE RUNO!!! (Uwaga! Możliwa GRA TERENOWA). Jednym słowem - daj się porwać antycznej przygodzie, rozwiązując zadania w czasie szalonej NOCY Z MITOLOGIĄ!

Papierosy, alkohol, lekomania i narkotyki - cztery główne uzależnienia, z którymi czasami trudno sobie poradzić. Na co jesteśmy narażeni używając powyższych trucizn? Jak sobie z nimi poradzić? A jak robią to w innych krajach? Przekonaj się osobiście, organizując Noc z Bibliotece z Anty-Uzależnieniami. Zwalcz uzależnienia wykonując kilkanaście zadań, przy których trzeba czasami wysilić szare komórki, a czasami mięśnie. Dobra zabawa i edukacja w jednym! A na koniec - maraton filmowy dla wytrwałych...

Jeżeli uważasz, że znasz się na piłce nożnej, albo nawet grywasz lepiej niż Messi czy Ronaldo, to koniecznie musisz się zmierzyć z zadaniami, które przyjdzie Ci wykonać podczas Nocy w Bibliotece z Piłką Nożną. Najpierw podzielimy się na dwie drużyny, a później przez 5 (a nawet 6) godzin zmierzymy w zadaniach, które z tą dyscypliną sportu mają wiele wspólnego. W międzyczasie znajdziemy chwilkę na posiłek i uzupełnienie płynów. A po zmaganiach odpoczniemy przy nocnym seansie filmowym. Kto wymięka, niech nie przychodzi!

Pociągają Was tajemnice? Szyfry, tajne hasła i zagadki? Lubicie zagmatwane teksty i stare listy? To nocne spotkanie z detektywami jest w sam raz dla Was! Od czego zaczniemy? Dobra ksywka to podstawa! Tak więc pierwszym Waszym zadaniem jest wylosowanie sobie na tę noc zagadkowego pseudonimu. A później? A później dzielimy się na dwa zespoły i przystępujemy do zabawy. Uwaga! Niektóre z zadań będziecie wykonywać indywidualnie. Czy są trudne? Przekonacie się sami...

Siatkówka, koszykówka, piłka nożna, szermierka, rzut młotem, skok o tyczce, a nawet podnoszenie ciężarów. Te i wiele innych konkurencji sportowych odegrają główną rolę, jeżeli wybierzecie się na Nocne Spotkanie ze Sportem. Będziemy biegać, rzucać i kucać. A także - rysować, malować, wycinać i przyklejać. Przydadzą się szare komórki, które pomogą Wam rozwiązać super-quiz, a także ułożyć jak najwięcej nowych słów. Dwie drużyny, ponad dziesięć zadań i dwanaście godzin dobrej zabawy. To nie jest spotkanie dla mięczaków!

Wybierzmy jeden kraj, należący do Unii Europejskiej. Sprawdźmy wiedzę na jego temat. wyszukajmy ciekawostki. A potem? Potem zróbmy z tego przednią zabawę! Pamięciówki, krzyżówki, malowanki, quizy, wycinanki, wyklejanki, rebusy, kalambury... Wszystko, co może dotyczyć Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Portugalii i... dowolnego innego państwa - znajdziecie w szalonej Nocy z Eurolandem, w czasie której nie będzie czasu na nudę, a ci, którzy usną przed trzecią nad ranem będą się mogli cieszyć "nagrodą specjalną".

Wszystko zaczęło się od tego, że pewien Duńczyk urodził się 2 kwietnia. Potem stał się sławnym pisarzem, a jeszcze później zaczęto dzień jego urodzin obchodzić bardzo uroczyście. Dziś jest to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Mowa oczywiście o Hansie Christianie Andersenie. Z okazji wspomnianego dnia mamy możliwość spędzić całą Noc w Bibliotece, zmagając się z zadaniami przygotowanymi na cześć jego baśni. Calineczka, Dzielny ołowiany żołnierz czy Świniopas - chętnie przyłączyliby się do jednej z drużyn lub podpowiedzieli Wam, jak rozwiązać najbardziej zagmatwaną zagadkę.

O mnie

Dariusz Rekosz (1970) - pisarz i animator kultury. Z wykształcenia informatyk, specjalista ds. turystyki i ekonomista.

Swoją przygodę z literaturą rozpocząłem w roku 2005 od serii książek detektywistycznych, pisanych z myślą o młodych czytelnikach, które szybko zdobyły popularność i pozwoliły mi zagościć wśród plejady autorów tego gatunku. Zdobyta przeze mnie w roku 2008 nagroda grand prix w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne utwierdziła mnie w przekonaniu, że potrafię także pisać dla dorosłych. Stąd na liście wydanych przeze mnie książek znajdziecie popularne thrillery, chociażby takie, jak: Zamach na Muzeum Hansa Klossa czy Sanktuarium śmierci.

Obracając się w kręgach aktorów i producentów, zacząłem pisać słuchowiska radiowe oraz scenariusze filmowe. Jeden z nich, stworzony na podstawie mojej książki Szyfr Jana Matejki ma dużą szansę na ekranizację. Podobnie ma się rzecz z pozycją Skarb królów, która powstała na podstawie... treatmentu scenariusza filmowego. Byłem animatorem kultury w Muzeum Hansa Klossa, prowadziłem imprezy masowe między innymi na Kopcu Kościuszki w Krakowie oraz w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Jestem często proszony o przygotowanie i prowadzenie różnych wydarzeń kulturalnych - od Polic do Krosna i od Gdyni do Jeleniej Góry. Wszystko to sprawiło, że dwukrotnie - w roku 2010 oraz 2015 - zostałem doceniony przez prezydenta miasta i otrzymałem z jego rąk nagrodę za upowszechnianie kultury.

Dzięki wydanym książkom mogę poznawać nowych ludzi, spotykać się z czytelnikami w całym kraju, a także za granicą, lecz przede wszystkim kreować lokalne i ogólnopolskie wydarzenia kulturalne. Na liście moich dobrych znajomych, do których w każdej chwili mogę zatelefonować, znajduje się mnóstwo popularnych aktorów, prezenterów telewizyjnych, producentów filmowych, ludzi sztuki, uznanych twórców i artystów scenicznych, a nawet... Miss Polonia.