Rekosz LIVE!

Spotkajmy się na żywo… zorganizuj spotkanie!

Animacja

>Jeżeli chcecie spotkać się z Prawdziwym Dżentelmenem oraz poznać kulisy życia Gwiazd międzywojennego Kina, to talk-show ze Stanisławem Janickim jest właśnie dla Was! Pan Staszek, z wrodzoną charyzmą i gawędziarskim zacięciem, opowie nie tylko o dwudziestce najznamienitszych aktorów tamtego okresu, ale zaprezentuje także uznane marki i produkty, które przetrwały próbę czasu i których używamy do dziś. Będzie również o autobiograficznej książce pana Stanisława... Jednym słowem - będzie się działo!

>Skromny, pracowity, nie szukający poklasku, sympatyczny i ciepły - tak w skrócie można opisać Antoniego Piechniczka, który w roku 1982 na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, rozgrywanych w Hiszpanii, jako selekcjoner doprowadził naszą reprezentacyjną drużynę do III miejsca. Z tamtego okresu słynna stała się piosenka Bohdana Łazuki "Entliczek-pentliczek, co zrobi Piechniczek", która na stałe weszła do kanonu polskiej pop-kultury, a także życia codziennego. O kulisach wydarzenia z '82 oraz o swoim życiu prywatnym i zawodowym, pan Antoni chętnie opowie w czasie wyjątkowego spotkania, na które możecie nas zaprosić nawet dziś. Będzie również o książce "Piechniczek - tego nie wie nikt".

Sławek Łosowski postanowił stawić czoło powielanym przez media i nieprawdziwym informacjom na temat zespołu Kombi. Rozmawiając z Wojtkiem „Korzeniem” Korzeniewskim opowiedział całą historię swojego (nie tylko muzycznego) życia, demaskując imitatorów, podszywających się pod Kombi, przy sprytnym dodaniu drugiej literki „i” na końcu nazwy zespołu. O tym wszystkim dowiecie się z książki „Kombi – słodkiego miłego życia – prawdziwa historia”, oraz w czasie wyjątkowego spotkania, podczas którego będzie można porozmawiać nie tylko o znanych i lubianych przebojach, ale także o... pierwszej w Polsce elektronicznej perkusji.

Babka-zielarka w serialu "Ranczo" (z miejscowości Wilkowyje) oraz prowadząca szpitalny bufet w Leśnej Górze (w serialu "Na dobre i na złe") - to tylko dwie spośród wielu charakterystycznych ról, w które wcieliła się Grażyna Zielińska - sceniczny wulkan i niesamowita gawędziarka! Zaproście nas do siebie, a zobaczycie, jak z wrodzoną sobie swadą, opowie o początkach teatralnej i filmowej kariery, o przygodzie z Adamem Hanuszkiewiczem, o naborze do serialowej obsady oraz o kulisach powstawania spektakli i produkcji telewizyjnych. Zaproponuje Wam także mini-warsztaty aktorskie i zdradzi kulisy swojego prywatnego życia.

Izabela Trojanowska – kojarzona przede wszystkim ze sceną muzyczną i ekranem telewizora. Wykonawczyni wielu przebojów, nagrywanych w stylu pop (czasami pop-rock), odtwórczyni roli Moniki Ross-Nawrot w serialu „Klan”. Pochodzi z Olsztyna, ale – co ciekawe – pierwszą nagrodę wokalną wyśpiewała w… Chorzowie, na Festiwalu Pieśni Sakralnej „Sacrosong”. Występowała również w Opolu, Zielonej Górze i Sopocie. Koncertowała i nagrywała studyjne płyty z Budką Suflera, Tadeuszem Nalepą oraz zespołem Mafia. Wydała: sześć płyt długogrających, pięć kompilacji i dwanaście singli, z czego już pierwszy z nich otrzymał status Złotej Płyty. Od roku 1997 nieprzerwanie występuje w jednym z najchętniej oglądanych polskich seriali – „Klan”. Zagrała także m.in. w filmach: „Kariera Nikodema Dyzmy”, „07 zgłoś się” oraz „Blisko, coraz bliżej”. Mówi o sobie: „nigdy nie chciałbym, żeby ktoś powiedział, że jestem najlepszą piosenkarką wśród aktorek i najlepszą aktorką wśród piosenkarek.” A jak jest naprawdę? Przekonajcie się sami!

Znany najbardziej dzięki roli porucznika Sławomira Borewicza, w serialu "07 zgłoś się" (reż. Krzysztof Szmagier), chociaż debiutował przed kamerą jako inżynier Bogdan Zawada ("Znaki szczególne"). Dlaczego telewizja zamieniła kolejność wyświetlania tych dwóch filmów? Skąd wzięło się imię i nazwisko najbardziej rozpoznawalnego funkcjonariusza MO z czasów PRL-u? Jakie były kulisy powstawania "07"? A także czy łatwo jest napisać książkę o kultowym serialu telewizyjnym? Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w czasie brawurowego spotkania z Bronisławem Cieślakiem oraz Piotrem K. Piotrowskim, autorem pozycji "07 zgłasza się - opowieść o serialu". Będzie też o prywatnym życiu pana Sławka, o filmie "Wściekły", o Malanowskim i o cenzurze. Pokażemy mnóstwo prezentacji i fragmentów filmów. Dobra zabawa - GWARANTOWANA!

Karierę rozpoczynał w serialu "Stawka większa niż życie", grając w odcinku "Akcja LIŚĆ DĘBU" ukrywającego się u Tomali Polaka. Później były role u Kazimierza Kutza oraz epizody w "Blisko, coraz bliżej". Jednak Marian Dziędziel nie jest wyłącznie aktorem "śląskim". Zagrał genialne role w wielu serialach telewizyjnych oraz na deskach teatralnych. Znany z filmów Wojciecha Smarzowskiego (m.in. "Wesele", "Dom zły", "Drogówka"). Znakomicie wciela się w postacie o skomplikowanej osobowości, a gra tak, że aż ciarki biegają po plecach. Jego głęboki głos powalana na kolana. Jeżeli chcecie się o tym przekonać, zaproście nas na pełne niespodzianek spotkanie...

Pochodzi z Gorlic, ale od wielu lat mieszka w swoim ukochanym Krakowie. Zdobyła tytuł Miss Polonia 1992 oraz III wicemiss w konkursie Miss World. Została Miss Świata Studentek w 1993, a później... piastowała funkcję sekretarza prasowego premiera Waldemara Pawlaka. Pod szyldem własnej firmy - ProMiss - produkowała programy na zlecenie telewizji Polsat. Przez 10 lat wydawała „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”, a od 2007 zajęła się produkcją autorskiego programu „Ewa gotuje”. Napisała i wydała kilka książek kulinarnych. Ciekawe życie osobiste pani Ewy przeplata się z kolejnymi wyzwaniami zawodowymi. Uwielbia góry - polskie i... afrykańskie. Jeżeli chcielibyście poznać (i zobaczyć) tę uroczą osóbkę - koniecznie musicie zorganizować spotkanie z jej udziałem!

Krzysiek Skiba to nietuzinkowy twórca, który zasłynął nie tylko z występów w pop-rockowym zespole Big Cyc, ale także jako: felietonista, showman, satyryk, aktor, prezenter, publicysta, a także autor książek. Jedna z nich nosi tytuł "Komisariat naszym domem - pomarańczowa historia" i jest zapisem działań, jakie Krzysztof prowadził w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Działania te miały na celu walkę z ustrojem "na wesoło". Określono je mianem happeningów i podpisano dwoma słowami: "Pomarańczowa Alternatywa". Jeżeli do tej pory nie gościliście u siebie Skiby i nie słyszeliście, jak opowiada o tamtych czasach, to zapraszam do skorzystania z możliwości zorganizowania spotkania, w czasie którego nie tylko porozmawiamy o Pomarańczowej Alternatywie, ale także pokażemy dwuczęściowy film pt.: "Byłem figurantem SB".

Właściwie Iwona Katarzyna Pawlak. I daj, Panie Boże, każdemu (każdej) taki debiut! Po raz pierwszy mogliśmy ją oglądać na ekranach naszych telewizorów w roku 1986, gdy wcieliła się w niezapomnianą rolę Justyny Orzelskiej, w serialu Zbigniewa Kuźmińskiego "Nad Niemnem" (zrealizowanego na podstawie powieści Elizy Orzeszkowej). Zagrała tam u boku Adama Marjańskiego, ale także Janusza Zakrzeńskiego i Jacka Chmielnika. O tej, ale także o innych rolach Kasi będziemy opowiadać w czasie nietuzinkowego i bardzo ciepłego spotkania, w czasie którego dowiecie się także: jakie miejsca lubi odwiedzać, jakie potrawy lubi jadać i co dały jej pobyty na końcu świata - w Australii i Nowej Zelandii.

Zagrała w najbardziej znanych i popularnych polskich serialach - m.in. w: "M jak Miłość", "Na dobre i na złe", "Miodowe lata", "Matki, żony i kochanki", "Klan", "13 posterunek", "Dom", "W labiryncie", "Blisko, coraz bliżej", "Rodzina Połanieckich", "Lalka", "Noce i dnie", "Dyrektorzy", "Stawiam na Tolka Banana", "Przygody psa Cywila". Wykreowała wspaniałe role w wielu filmach fabularnych i spektaklach teatralnych. Posiada jeden z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych głosów - dzięki temu często występuje w radiu i w rolach dubbingowych. Znakomicie czuje się w kabarecie, ale najbardziej lubi grać... złe postacie. Jeżeli chcielibyście poznać bliżej panią Teresę, to trafiliście pod właściwy adres. Ponad godzinne spotkanie talk-show, przeplatane mnóstwem niespodziankowych materiałów multimedialnych umożliwi wam zaznajomienie się z jej bogatym dorobkiem zawodowym i niemniej ciekawym życiem osobistym.

Urodził w dniu podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Jak sam mówi - fakt ten zaważył na jego dalszym życiu. Edward Linde-Lubaszenko, to jeden z czołowych polskich aktorów, rozpoznawalny i lubiany przez kilka pokoleń. Zagrał w ponad siedemdziesięciu filmach, m.in. w: „Psy”, „Piłkarski poker”, „Poranek kojota”, „E=mc2″, „Kroll”, „Lista Schindlera”, „Młode wilki”, „Tajemnica twierdzy szyfrów” oraz „Złoty środek”. Miał również swój epizod w serialu „Stawka większa niż życie”. Jest nietuzinkową osobowością, za którą stoją niecodzienne dokonania, a także szereg anegdot z planu filmowego. Jeżeli chcecie poznać niesamowite i pełne dramatyzmu przeżycia znanego aktora, wysłuchać wiele przejmujących opowieści, śmiać i wzruszać jednocześnie - koniecznie musicie zorganizować spotkanie z panem Edwardem!

Jeżeli potrzebujecie oprawy muzycznej z prawdziwego zdarzenia - trafiliście pod właściwy adres! Queens of Violins to oprawa muzyczna imprez okolicznościowych, takich jak: bankiety, konferencje, sympozja, targi, spotkania firmowe, integracyjne i promocyjne, śluby, wesela, pokazy mody, uroczystości jubileuszowe, wydarzenia sportowe. Grają na skrzypcach elektrycznych albo akustycznych. Musicie to zobaczyć na żywo! Vivaldi, Mozart, Bach, Beethoven oraz klasyka muzyki filmowej i rozrywkowej!

>O czym możecie się dowiedzieć na tym spotkaniu? Na przykład o tym, czym jest przedawnienie roszczeń (czyli kiedy możesz już nie płacić), jak działa spadek (czyli co nam da babcia z USA), kiedy płacimy alimenty (czyli czy dzieci mogą je płacić rodzicom), jakie są pułapki przy budowie domu (czyli na co zwrócić uwagę w umowach), co skrywają umowy o pracę, o dzieło i umowa zlecenie oraz jak chronić się przed eksmisją. Poznacie także specyfikę pracy prawnika na przykładzie prawa karnego i będziecie mogli zadać prawie każde pytanie... Wszak wiadomo, że nieznajomość prawa szkodzi.

O mnie

Dariusz Rekosz (1970) - pisarz i animator kultury. Z wykształcenia informatyk, specjalista ds. turystyki i ekonomista.

Swoją przygodę z literaturą rozpocząłem w roku 2005 od serii książek detektywistycznych, pisanych z myślą o młodych czytelnikach, które szybko zdobyły popularność i pozwoliły mi zagościć wśród plejady autorów tego gatunku. Zdobyta przeze mnie w roku 2008 nagroda grand prix w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne utwierdziła mnie w przekonaniu, że potrafię także pisać dla dorosłych. Stąd na liście wydanych przeze mnie książek znajdziecie popularne thrillery, chociażby takie, jak: Zamach na Muzeum Hansa Klossa czy Sanktuarium śmierci.

Obracając się w kręgach aktorów i producentów, zacząłem pisać słuchowiska radiowe oraz scenariusze filmowe. Jeden z nich, stworzony na podstawie mojej książki Szyfr Jana Matejki ma dużą szansę na ekranizację. Podobnie ma się rzecz z pozycją Skarb królów, która powstała na podstawie... treatmentu scenariusza filmowego. Byłem animatorem kultury w Muzeum Hansa Klossa, prowadziłem imprezy masowe między innymi na Kopcu Kościuszki w Krakowie oraz w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Jestem często proszony o przygotowanie i prowadzenie różnych wydarzeń kulturalnych - od Polic do Krosna i od Gdyni do Jeleniej Góry. Wszystko to sprawiło, że dwukrotnie - w roku 2010 oraz 2015 - zostałem doceniony przez prezydenta miasta i otrzymałem z jego rąk nagrodę za upowszechnianie kultury.

Dzięki wydanym książkom mogę poznawać nowych ludzi, spotykać się z czytelnikami w całym kraju, a także za granicą, lecz przede wszystkim kreować lokalne i ogólnopolskie wydarzenia kulturalne. Na liście moich dobrych znajomych, do których w każdej chwili mogę zatelefonować, znajduje się mnóstwo popularnych aktorów, prezenterów telewizyjnych, producentów filmowych, ludzi sztuki, uznanych twórców i artystów scenicznych, a nawet... Miss Polonia.